Kurz cvičiteľa vodnej turistiky 1. triedy
Cvičiteľ je vrámci kurzov (5 tried) najnižší stupeň vzdelania.
Školenie je rozdelené na 4 časti (záchrana na vode, metodika výcviku, samoštúdium – všeobecná teória, teoretická časť a skúšky). Pre získanie certifikátu a preukazu cvičiteľa vodnej turistiky 1. triedy je potrebné absolvovať všetky 4 časti a úspešne zložiť záverečné skúšky. Jednotlivých častí kurzu sa ale môžete zúčastniť nezávisle na ostatných.
Miesto školenia
Dunajec – Červený Kláštor, Bialka (PL)
Termín
5-7.6.2015
Cena
Približne 70€ (2x ubytovanie a polopenzia, 2xkniha, doprava počas školenia, náklady na inštruktorov bez odmeny).
Priame náklady na školenie zahrňajú náklady na prepravu počas školenia, náklady na ubytovanie. Nepriame náklady na školenie zahrňajú náklady na prepravu na miesto školenia, stravu a náklady na prípadne zapožičanie materiálu. Inštruktori KST vykonajú svoju prácu bez nároku na odmenu, účastníci uhradia len ich priame a nepriame náklady. Väčšinu nákladov uhradia účastníci priamo na mieste, poskytovateľom služieb. Všetky náklady na školenie si hradia účastníci školenia.
Doprava na mieste školenia bude zabezpečená mikrobusom s prívesným vozíkom na lode.
Program
Piatok
17:00 – 18:00 – príchod na miesto školenia, ubytovanie.
19:00 – oficiálne zahájenie kurzu, prednáška o záchrane na vode (čo je to hádzačka, ako ju používať,…).
Večer – premietanie vodáckych filmov, fotografií, posedenie pri ohni…
Sobota
8:00 – 17:00 – výzbroj a výstroj, používanie hádzačky, používanie špeciálneho materiálu (laná, uzly, kladky,…), plávanie vo vode, plávanie s loďou, záchrana materiálu, záchrana osôb, ošetrenie poranení a resuscitácia. Na výcvik sa použije lúka a rieka Dunajec.
19:00 – 2. prednáška – vyhodnotenie skúseností z prvého dňa
Večer – premietanie vodáckych filmov, fotografií, posedenie pri ohni
Nedeľa
8:00 – 16:00 – praktický nácvik záchrany na divokej vode (Bialka) – plávanie v divokej vode, brodenie v koryte rieky, používanie hádzačky, navigácia do obtiažneho miesta a postavenie záchrany, vyprostenie utopenej zablokovanej lode, záchrana prevrátenej lode, vodáka a materiálu v družstve.
16:00 – ukončenie kurzu
Výcvik prebieha na kajakoch a kanoe. Na nácvik záchrany je potrebný neoprenový alebo suchý oblek, hádzačka, vhodné sú kladky a karabíny a prípadne ďalšie laná a popruhy.
Na konci školenia (4. časti) každý účastník musí absolvovať záverečné skúšky.
Prihlasovanie
Prihlášky je potrebné zaslať najneskôr do 30.5.2015.
- Program skolenia [PDF]
- Prihlaska na skolenie [DOC]